«Шацькі озера» – саме так називається група з 30-ти природних водойм у Волинській області.

Таїнство і гармонія природи Західної України

Чим унікальна місцева природа? Неосяжними лісовими масивами, представленими неповторною флорою і фауною, численними озерами, глибокими, спокійними і, в той же час, таємничими і містичними. Занурившись в атмосферу природи Волині, ви зможете доторкнутися до чистого джерела душевної гармонії і умиротворення.

Шацькі озера – невичерпне джерело натхнення

Приїхавши на територію Шацького національного природного парку, ви зможете насолодитися пейзажами найкрасивіших озер Волині, найбільшими з яких є:

 • Світязь;
 • Пулемецьке;
 • Луки;
 • Люцимир;
 • Островянское;
 • Кримне.

Незабутній відпочинок в Шацькому природному парку

Якщо ви мрієте відпочити від міської метушні, напруженості робочих буднів, атмосфера волинських лісів створить для цього всі необхідні умови. А комфортний відпочинок забезпечить приватна садиба «Алеся».

У глибині лісів Волині

Спокійна водна гладь, що змінюються бурхливими водними потоками, кришталева чистота води і темні таємничі глибини – таким красивим, умиротвореним і, в той же час, містичним і захоплюючим є озеро Світязь.

«Візитна картка» Шацького природного парку

Світязь – це найбільше озеро з групи водойм, розташованих в межиріччі двох великих річок. Тут створені всі умови для умиротворення відпочинку та пошуку душевної гармонії:

 • озеро оточене піщаними пляжами, які змінюються густим лісом;
 • тут можна випробувати себе у віндсерфінгу або рафтингу;
 • на Світязі розташовано безліч великих рибних господарств, що дає можливість спробувати свої навички в риболовлі.

«Алеся»: незабутній відпочинок в Західній Україні

Приїжджайте в приватну садибу «Алеся», щоб зануритися в атмосферу гармонії і таїнства волинських лісів.

Піщаний пляж серед лісів Волині

Озеро Пісочне отримало таку назву завдяки найчистішим піщаних пляжів, окаймляющим водну гладь. Така особливість робить природну водойму ідеальним місцем для гарного відпочинку та оздоровлення.

Чим славиться озеро Пісочне?

Однак не тільки найчистіший пісок робить цю водойму особливою. Він привертає увагу туристів і деякими іншими особливостями:

 • водойма відрізняється невеликими розмірами (2 км в довжину і приблизно стільки ж – в ширину) і глибиною, що дає можливість воді добре прогріватися влітку;
 • вода тут завжди чиста, прозора і спокійна;
 • Пісочне славиться проведеними тут заходами по акліматизації рідкісних видів риби.

Відпочинок біля одного з найкрасивіших озер Західної України

Приїжджайте в приватну садибу «Алеся», щоб на власні очі насолодитися красою місцевої природи.

Відпочинок на Шацьких озерах: Пулемецьке

Шість кілометрів в довжину, максимальний рівень глибини – дев’ятнадцять метрів. Є піднесені берега, є – пологі. Як розповідають місцеві, тут діяли партизани на чолі з Ворошиловим.

Відпочинок на Шацьких озерах: Луки

Близько шести кілометрів в довжину, карстове походження. Глибина близько 2-3-х метрів. Ширина – три кілометри. Низькі і заболочені береги. Досить багато птахів (навіть лебедів) і прибережної рослинності, в зв’язку з чим воно трохи менш популярне, якщо вас цікавить виключно відпочинок на Шацьких озерах.

Люцимир

Завдяки системі каналів, пов’язане з озерами Кругле, Чорне і Велике. Довжина Люцимир – близько трьох кілометрів, ширина – два кілометри. Воно досить глибоке (максимальна глибина – приблизно одинадцять метрів). Прозорість води досягає понад півтора метра. Водяться лин, карась, сом, короп, лящ. Активно росте очерет, стрілолист, куга та ін.

Остров’янське озеро

На відміну від більшості інших Шацьких озер, відпочинок на Остров’янському цікавий ще й тим, що воно – льодовикового походження (на відміну від типового, для цього регіону – карстового походження). Тут вирощують рибу для зариблення прилеглих водойм. Водяться качки. До речі, цікавий факт, це – одне з дуже нечисленних, якщо не єдине місце в Шацькому національному парку, де ростуть хвойні дерева.

Кримне озеро

Як і більшість озер в Шацькому національному парку – карстового походження, два кілометри в довжину. Глибина – близько шести метрів. В озері ростуть орхідеї та лілії. Водиться короп, сом і рак. По праву, це озеро вважають одним з кращих і найкрасивіших. Відпочинок на Шацьких озерах найкраще проводити на одному з таких місць.

Озеро Сомінець

Невелика (порівняно) водойма карстового походження, довжина якого «всього» один кілометр і сто двадцять п’ять метрів. Ширина – п’ятсот п’ятдесят метрів. Прозорість води становить метр двадцять сантиметрів. Водяться раки, лящі, лини, щуки і ін. Працює рибгосподарство.

Озеро Линовець

Якщо говорити про красу Шацьких озер в Україні – то Линовець займає одне з перших місць за помахом чарівної палички пейзажів. Хоча, не можна сказати, що воно досягає великих розмірів. Ширина всього в дев’ятсот метрів і довжина в двісті не залишають такого враження, як Світязь. Озеро досить сильно заростає біля берега, але все рівно його використовують для рибного господарства.

Озеро Перемут

Карстове озеро. Довгою в два кілометри. Ширина – півтора кілометра. Дуже багато риби, серед якої можна зустріти навіть канадських сомів. Серед Шацьких озер в Україні вважається дуже гарним.

Чорне Велике

Також, карстового походження. Не дуже великих розмірів (трохи більше кілометра) і шириною в кілька сот метрів. Якщо вас цікавить прокат човнів, то краще підійдуть інші Шацькі озера. Відпочинок тут не найпопулярніший, у всякому разі, у порівнянні з Пісочним, Кримнем або Світязем.

Климівське озеро

Невелике озеро карстового походження. Довжина – вісімсот метрів. Ширина – чотириста. Максимальна глибина – три метри. Форма: класичний подовжений овал. Берега не дуже високі та заростають очеретом і кущами.

Озеро Світязь

Шацькі озераСвітязь – озеро карстового походження в Любомльському районі Волинської області. Знаходиться на заході від селища міського типу Шацьк, в групі Шацьких озер. Каналами пов’язане з озером Луки. Довжина його 9,3 км, ширина – 4,8 км, площа – 27,5 кв. км, середня глибина – 7 м, максимальна – 58,4 м, об’єм води – 190,7 млн. куб. м. Довжина берегової лінії – 30,2 км. Дзеркало озера подовжене, неправильної форми. Береги низькі, піщані (ширина пляжів від 5 до 50-60 м), місцями трапляються дрібне каміння і валуни, окремі ділянки заболочені. Є затоки, найбільші з них – Бужня і Лука. Затока Бужня мілководна, її чиста вода добре прогрівається сонцем, на берегах, особливо біля Татарської гори, туристи традиційно зупиняються на відпочинок. Посередині озера – острів площею понад 7 га. Живиться атмосферними і підземними водами, а також за рахунок водообміну між озерами. Вода влітку добре прогрівається, постійна температура – +9 градусів за Цельсієм на глибині 15-17 м. Взимку озеро замерзає. Прозорість води – 3-5,4 м, середня мінералізація – 0,18 г/л. На дні – сапропелевий мул, піщані і глинисті відкладення, в місцях карстових западин – мергели і вапняк. Серед водної рослинності поширені очерет звичайний, осока пухнаста, латаття, лілія, елодея канадська тощо. В озері водиться вугор, лящ, короп, сом канадський, карась, сиг. Є рибні господарства. Район туризму.

Озеро Пісочне

Шацькі озераОзеро Пісочне, розташоване на північний схід від села Мельники, отримало свою назву завдяки піскам, які утворюють красивий берег і чисте без рослинності піщане дно. Пісочне – озеро карстового походження. Довжина його складає 2 км, ширина – 1,9 км. Площа дзеркала води становить 1,38 кв. км, середня глибина – 7 м, а максимальна глибина досягає більше 16 м. Озеро округлої форми з пологими піщаними берегами і кришталево-чистою прозорою водою. Водоймище живлять поверхневі і підземні води. Влітку вода в Пісочному добре прогрівається, що робить відпочинок тут особливо приємним. Взимку водойма замерзає. Водяться лящ, карась, щука, короп та інші; акліматизують окремі види риб (зокрема, форелеокуня). На західному березі Пісочного знаходиться село Гаївка.